כאבים במפרק כף היד

נפוץ מאוד בקרב אנשים שעובדים מול המחשב, מטפסים , שחקני טניס/ גולף, קצבים ואנשים שחוזרים על אותן תנועות לאורך זמן ממושך.

הסימפטומים מתבטאים בדרך כלל בכאבים חדים, תחושות של זרם לאורך כף היד והאצבעות, תחושות של נימול והירדמות כף היד או הזרוע, אי יכולת להשתמש בכף היד ולפתוח מכסה של צנצנת, קושי להרים משקלים ועוד.

נובע בדרך כלל מחולשה של כף היד, תנועות חוזרות שגורמות לדלקת והיחלשות המפרק, חוסר תנועה של כף היד, הרמת משקלים גדולים מדי למפרק כף היד, פציעות ספורט, חבלות ועוד.

ברוב המקרים, עומס מתמשך על מפרקי כף היד גורמים להתכווצות של שרירים והתקצרות של גידים. כל התופעות הללו מייצרות לחץ על העצבים שעוברים אל כף היד מה שיכול להוביל לתופעה שנקראת "סינדרום התעלה הקרפלית". התופעה הזאת גורמת לכאבים, אי נוחות, הירדמויות, נימולים והרבה אי שקט במשך היום וכך בלילה.
המון אנשים עושים ניתוח לשיחרור אותה תעלה בלי לבחון את שורש הבעיה, דבר שגורם להם להמשיך לסבול מאותן תופעות גם אחרי הניתוח בגלל שהם חוזרים על אותם דפוסי התנהגות שהובילו אותם למצב הזה מלחתחילה.
יש חשיבות גדולה לשיחרור האיזורים הללו, מתיחות, עיסויים מקומיים, חיזוק המפרקים והשרירים לאורך כל היד ועד הכתף. פעולות חוזרות עם כף היד מובילות להתחממות מקומית כמו חיכוך בין 2 כפות ידיים רק שפה ובכל מקרה אחר של תנועות חוזרות ללא דינאמיקה וחיזוקים – התוצאה תיהיה דלקת ואף דלקות חוזרות אם לא לטפל כראוי ולהבין איך הגענו למצב מלחתחילה.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות