כאבים במרפק

כאבי מרפק מאובחנים בד"כ כ-"מרפק טניס(lateral epicondylitis) או מרפק גולף(medial epicondylitis)". הכאבים יכולים לנבוע מעומס מתמשך על השרירים והגידים של הזרוע, הרמת משקל כבד מדי, חולשת שרירים, פעולות חוזרות לאורך זמן ממושך כמו בעת: שטיפת כלים, חיתוך ירקות/בשר, הקלדה על מקלדת, החזקה של הסמארטפון בצורה לא נוחה ועוד. 

הסימפטומים מתבטאים בעיקר בכאבים המומים או חדים באיזור המרפק, דגש על הגידים והשרירים שמשתתפים בפעולות של פשיטה או כפיפה של האצבעות (תלוי אם זה מרפק טניס – lateral epicondylitis או מרפק גולף – medial epicondylitis), תנועות של סיבוב כף היד, כיפוף של המרפק ועוד. יכולים גם להקרין לאמה וגם לכף היד, לגרום לנימולים ותחושה של זרמים במידה ויש גם לחץ על העצב. החרפה של הכאבים יכולה להוביל להגבלה של טווחי התנועה, קושי להחזיק דברים, קושי בכיפוף ויישור של הזרוע ועד להשבתה של היד לגמרי.

כאבי מרפק נובעים בדרך כלל מתנועות חוזרות שגורמות לעומס מצטבר על הגידים והשרירים מה שמוביל לחיכוך יתר של האיזור, התחממות, מיקרו-קרעים, כאב מקומי, התכווצויות ודלקות באיזור. ביום יום אנחנו מבצעים לא מעט פעולות של כיפוף האצבעות עם כף היד בכדי להחזיק משהו כמו צלחת בזמן שטיפת כלים, פלאפון, הגה, עכבר, תיק, שקיות עם מצרכים עוד.
אנחנו משתמשים בשרירי האמה והזרוע בכדי להחזיק דברים לפרק זמן קצר או ממושך ובדרך כלל איננו מרגישים כאב או אי נוחות בפרקי זמן קצרים אלא אם יש בעיה אך בו זמנית איננו מודעים לכוח וסיבולת השריר בפעולות הללו. כאשר אדם עוסק בפעילות גופנית, עושה תרגילים בכדי לחזק את השרירים, להפוך אותם סבילים יותר עם קיבולת עבודה גדולה יותר, יותר כוח, עבודה על גמישות ותנועתיות – כל אלו יובילו לבריאות וחוסן טובים יותר מברירת המחדל שלנו מה שיבטיח לנו גם יותר נחת, ביטחון וירידה משמעותית בסיכון לפציעה מהפעולות היום יומיות שלנו.

הכאבים הללו יכולים לערער שינה, לפגוע בעבודה, להקשות על נהיגה ובכלל להשפיע מאוד על אורח החיים היום יומי שלנו עד לפעולות הכי פשוטות. בדרך כלל נרצה לטפל באיזור וגם לחזק שרירים ורצועות מקומיים וגם מרוחקים מהאיזור. כאבי מרפק הן תופעה שכיחה מאוד.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות