כאבי ברכיים

כאבים נפוצים בקרב מבוגרים, ספורטאים, אנשים שיושבים הרבה, חיילים, אנשים עם בעיות יציבה ואנשים שסובלים מהשמנת יתר. תופעה שהולכת וגוברת ביחוד במערב בעקבות אורח חיים עשיר במזון מהיר, סטרס וחוסר בפעילות גופנית ותנועה באופן כללי.

הסימפטומים מתבטאים בכאבים המומים או חדים באיזור הברך. יכולים ליצור הגבלה בהליכה או ריצה, עליה וירידה במדרגות, אי נוחות בצידי הפיקה, מעל או מתחת לפיקה. יכולים להקרין לירך החיצונית(ITB), ל-שרירי ה-4 ראשי, לשרירי ה-Hamstrings, לשריר ה-Iliotibial band, שרירי התאומים וגם לייצר הגבלה בטווחי התנועה מה שימנע כיפוף או יישור של הברך.

הברכיים אחראיות על איזון ויציבות בגוף שלנו. הן אמורות לייצב, לתמוך ולהתמודד עם התנועתיות של הקרסוליים, אגן וירכיים. בעיות ברכיים בד"כ נובעות מחולשת שרירים, חוסר בתנועה, תנועות חוזרות מדי, פציעות ספורט, פציעות סקי ספציפית, שרירים תפוסים שמושכים את הרצועות שמייצבות את הברך עצמה, פציעות ספורט, חוסר איזון של האגן, מעומס מכני על הברכיים שיוצר לחץ חזק כתוצאה ממשקל יתר עוד. הברך עצמה יכולה לכאוב גם מבעיות כמו קרעים ברצועות הצולבות או בעיות במיניסקוסים, שחיקת סחוס, חוסר איזון של האגן.

חשוב להדגיש שמתח שרירי יכול לגרום לברך לכאוב. הכאבים  בד"כ מתבטאים בצידי הברך, מעל ומתחת לפיקה, מאחורי הברך ובפיקה עצמה. בדרך כלל תמיד יש מיקום יחסית מדוייק שיכול גם להצביע על אילו שרירים מכווצים ויכולים להשפיע על הברך ולמשוך אותה ואת הרצועות שלה – מה שיגרום לכאבים והגבלה.

שיחרור המתח השרירי שמושך את הברכיים יכול לפתור המון בעיות ברכיים בעוד שבמקרים אחרים יש צורך להתחיל לעשות תרגילי חיזוק כדי לחזק את הברכיים ואת השרירים והרצועות מסביבן. במקרים אחרים יש צורך בהתערבות כירורגית אם יש בעיות בלתי הפיכות.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות