כאבי גב תחתון

אלו כאבים שמופיעים בדרך כלל אצל רוב האוכלוסיה אחרי גיל 30.

נובעים בד"כ מגורמים מתמשכים כמו ישיבה ממושכת, מתח נפשי, עבודה פיזית, חולשת שרירים, חבלות, תאונות דרכים ועוד. היום הם מופיעים כבר בגילאי 20 ומטה בגלל השגרה התובענית שלנו ואורח החיים הלא מאוזן שלנו.

הסימפטומים יכולים להתבטא ככאבים חדים ונקודתיים בגב התחתון, הגבלות בטווחי התנועה, קושי להתכופף או להזדקף ואפילו אי יכולת לקום מהמיטה. כאבים לרוחב המותניים, הקרנות לאחת הרגליים עם תחושות של כאב או נימול או שניהם.

עומס וחוסר איזון מתמשך, חולשה של שרירי הבטן, גב תחתון, אגן, רגליים ועוד שרירים יכולה לגרום לגוף לא לתפקד כראוי – מה שיוביל את הגוף לנעילה של שרירים או בשפה פשוטה, השרירים שלכם יתפסו בכדי להגן עליכם מעצמכם או מהסביבה.

לשרירים ומערכת העצבים יש זיכרון, מה שאומר שברגע שהם חווים טראומה מסויימת, מערכת העצבים נכנסת למצב של הגנה בכדי לשרוד ומעבירה אות של כיווץ לשרירים בכדי למנוע את המשך הפעולה שהובילה לטראומה ובכדי לייצר הגנה על המערכות הפנימיות. מה שאומר שהמערכת הזאת יכולה להישאר נעולה לתקופה ממושכת בגלל הזיכרון שיש לה מסיטואציה ריגעית או משהו יום יומי שגורם לנו לטראומה חוזרת ובעקבות כך, המתח ישאר ולא ישתחרר, הכיווץ המתמשך ימנע זרימת דם וחמצן תקינים לתאים ויגרום למערכת העצבים שלנו לאותת לנו באמצעות כאב שיש בעיה באיזור של השרירים. שורש הבעיה לא חייב להיות באיזור הכאב, זאת יכולה להיות הקרנה או תוצאה של שרירים שעוזרים לפצות על הפגיעה. חשוב להבין מה גורם למה קודם כל באמצעות איבחון מדוייק כדי לאתר את השורש ולא רק את הענפים.
נעילת שרירים היא מנגנון ההגנה של הגוף מפני פציעות. בין אם הינכם מתאמנים, עוברים תאונת דרכים, מרימים משהו כבד, עושים תנועה חדה מדי או כל דבר אחר, הגוף שלכם יודע להגן עליכם והוא ימנע מכם את היכולת להשתמש בשרירים מסויימים בכדי למנוע פציעה, קרע של גידים, רצועות, שרירים, פריצות דיסק, בלטי דיסק ועוד.
על הגוף שלכם להיות חזק מספיק בכדי להתמודד עם המשימות היום יומיות שלכם וביחוד עם משימות שאינכם מבצעים על בסיס רגיל כמו הרמה של משקל מאוד כבד או התכופפות מאוד מהירה בצורה לא נכונה.

כאבי גב תחתון תמיד היו תופעה מוכרת וביחוד במערב. כ-80% מהאוכלוסיה יסבלו מכאבים אלו בשלב מסויים בחיים שלהם. הכי נפוץ לשמוע על אנשים שהרימו משהו כבד ונתפס להם הגב בצורה של כאב חד או אנשים שעשו תנועה מסויימת ופשוט נתקעו באותו מנח מרוב כאבים והגבלה מיידית. כמו כן, בקרב אנשים שעובדים בעבודות פיזיות, יושבים הרבה מאוד שעות, לא עוסקים בפעילות גופנית, פציעות ספורט, מרימים משקלים ומשאות כבדים, משתמשים בגוף בצורה לא נכונה, סובלים מסטרס ומתח נפשי, מבלים הרבה זמן בתנוחות עבודה לא נוחות, משתמשים במזרנים או מיטות לא טובות, כיסאות לא טובים, יושבים לא נכון, עומדים והולכים לא נכון, סובלים מבעיות יציבה ועוד.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות