כאבי כתף

כאבים נפוצים שמשפיעים על חלק גדול מהאוכלוסייה.
יכולים להופיע בחלק האחורי של הכתף שמשפיע יותר על שרירי הטרפזים, שכמות, צוואר וכל חגורת הכתפיים. כמו כן, כאבי כתף קדמיים,
יכולים לרדת אל הזרוע, מרפק, כף היד והאצבעות. 

הסימפטומים מתבטאים בדרך כלל בכאבים מציקים, לפעמים המומים ולפעמים חדים, נימולים ותחושות של זרם חשמלי לאורך הזרוע, כף היד או האצבעות. כמו כן, הגבלה בטווחי התנועה של הכתף מה שיגרום לקושי בהרמת היד קדימה, הצידה, מאחורי הגב, ועד להגבלה מלאה ואי יכולת להזיז את הכתף בלי להרגיש כאב חזק ומגביל.

נובע בד"כ מתנועות חוזרות, תנועות שאיננו רגילים אליהן, חוסר תנועה של הכתף, חולשת שרירים, עומסים גדולים מדי, פציעות ספורט, שחיקה, הידבקויות, קרעים חלקיים או מלאים של הגידים בכתף, חבלות, תאונות דרכים, פריקות כתף חוזרות, תנועות חדות מאוד, התקררויות, שרירים תפוסים, בעיות צוואר, בעיות בחגורת הכתפיים ועוד.

הכאבים עצמם יגרמו לאדם להפסיק להשתמש באותה כתף מחשש לכאבים שמענישים אותו בכל תנועה או תנועות ספציפיות, דבר שיוביל להיחלשות של השרירים שעוטפים ומייצבים את הכתף, היחלשות של הכתף עצמה והידרדרות.
המצב הזה מייצר בעיה גדולה יותר – במקום לטפל בכתף ולחזק שרירים ולשקם את האיזור, אנחנו נוביל את הכתף שלנו להחרפה, ניוון וחולשה. כל התהליך הזה יגביר כאבים, יערער שינה, ייצור אי נוחות קבועה או באה והולכת, רגישות אפשרית לקור וסבל גדול בקרב המטופל.
כל הנ"ל יכולים לפגוע באורח החיים, למנוע התנהלות תקינה בנהיגה, עבודה, מטלות ופעילויות  ועוד.

במקרים אחרים כאשר יש קרעים חלקיים בגידים שבשרירי הכתף ניתן בד"כ לטפל בהם גם בעזרת פיזיותרפיה(עם דגש על חיזוק השרירים מסביב, מתן עומס מתון, שיקום הדרגתי) ושילוב של כלים מהרפואה הסינית בשביל לשפר את זרימת הדם לאיזור, לסגל אותם למצב החדש, להפיג את הכאב ולעזור למטופלים לחזור לאורח חיים תקין.
במקרים של קרעים מלאים בגידים בד"כ יש צורך בהתערבות כירורגית שלאחריה יגיע גם שלב של שיקום באמצעות פיזיותרפיה ועוד.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות