כוסות רוח

טיפול בכוסות רוח הוא טיפול עתיק שיש לו תיעודים מלפני 5000 שנים בתרבויות וארצות שונות כמו מצרים, יוון, סין, מדינות באסיה, בתרבויות ערב ועוד. הטיפול עצמו נעשה באמצעות כוסות שעשויות מחומרים כמו: זכוכית, פלסטיק, סיליקון, במבוק, קרניים ועוד. 

מניחים את כוסות הרוח בעזרת אש או פומפה/משאבת אוויר על איזור נבחר בגוף כמו הגב, ירכיים, צוואר, ידיים, כתפיים ועוד. הפעולה הזאת מייצרת וואקום בין הכוס לשכבת העור והשרירים שבעזרתו ניתן להניע דם ולטפל בתקיעות(חסימות) בזרימת הדם – מה שישפר את זרימת הדם באותו איזור וגם בכל הגוף.

כוסות הרוח שימשו מנתחים בסין בכדי לשאוב דם תקוע מאיזור הניתוח, טיפול עממי בברית המועצות לטיפול בהצטננות, הקזות דם בעזרת כוסות רוח בתרבות הערבית ועוד. כיום השימוש בהם גדל בצורה גלובלית ונפוץ הרבה יותר. ניתן לראות ספורטאים שעוברים טיפולי כוסות רוח בתדירות גבוהה, מטופלים בבתי חולים במחלקות אורטופדיות, מחלקות שיקום, מחלקות נוירולוגיות, קופות חולים, קליניקות פרטיות וקהילתיות.

ניתן להניח את כוסות הרוח לפרק זמן מסויים(20-40 דקות) או שגם להניע אותן, דבר שמייצר מן עיסוי של וואקום שבעצם מאפשר לשחרר ולפתוח חסימות לאורך איזורים שלמים – שיחרור של כל הגב למשל. אפשר גם להקיז באמצעות מחטים מיוחדות את הדם הישן שתקוע מתחת לכוסות וכך בעצם לסלק רעלים ודם תקועים – מה שיביא לאיזור דם חדש וגם יגרום לעידוד הגוף לייצור דם חדש וישפר את הסירקולציה באיזור.

כוסות רוח יכולות להשאיר סימנים שהם בעצם שטפי דם מהשאיבה שהם יצרו – ככל שהאיזור יותר סגול – כך הוא יותר תקוע וגם בטיפול עצמו – בדרך כלל יורגש מאוד. זמן ההחלמה משטפי הדם משתנה אצל כל אחד ואחת: מכמה ימים לשבוע ואפילו שבועיים באנשים שזרימת הדם שלהם פחות טובה.

הטיפול עצמו לא כואב בדרך כלל, יש תחושה שמישהו מושך בעור מעט עד שמתרגלים ולפעמים אי נעימות מזערית בהנעה של כוסות הרוח. בסך הכול, רוב המטופלים נהנים מהטיפול ומרגישים את זרימת הדם בזמן הטיפול ואחרי – הגוף נהיה כבד ונינוח. יש כאן עידוד גדול לסילוק רעלים ותקיעות של דם בגוף.

הוא מהטיפולים הכי נפוצים כיום בשנים האחרונות מאז האולימפיאדה ב-RIO ב-2016 כאשר נצפו מתחרים כמו מייקל פלפס ואתלטים אחרים שמשתמשים בטיפול בשביל לשפר את זרימת הדם בגוף, לסייע לשרירים להחלים, לחזק את מערכת החיסון ולשפר את האנרגיות והביצועים.

הטיפול מתאים לילדים, בני נוער ומבוגרים. זהו טיפול סטנדרטי שניתן לעשות בתדירות יחסית גבוהה לפי החלטת המטפל/ת. הטיפול אינו מתאים לאנשים עם בעיות עור, פצעים פתוחים או מגלידים, אנשים עם סכרת. מומלץ להתייעץ עם המטפל/ת שלכם לפני לגבי התאמת הטיפול.

כוסות רוח מתאימים לטיפול בבעיות כמו: כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי רגליים, בעיות בטווחי תנועה, שיקום לאחר תאונות(אחרי תאונות הדם נתקע ולא יכול לזרום – כוסות רוח יודעות לפתוח את התקיעות ולהניע את הדם הישן כדי להביא לשם דם חדש ולחדש סירקולציה של דם) פריצות דיסק, בלטי דיסק, בעיות שריר שלד מגוונות, אסטמה, שיפור הנשימה, הפגת מתח שרירי אחרי התקפי אסטמה, חיזוק מערכת החיסון, טיפול בהתקררות, הורדת חום, דורבן, צלוליט ועוד.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות