למה יש צורך בתחזוקה?

chinese-medicine-4138485_1920

כיום העולם הוא מקום תובעני מאוד. הוא משתנה כל הזמן והקצב שלו רק עולה.

אנחנו עובדים המון שעות, עובדים בלילות, נשארים ערים עד מאוחר וקמים לעבודה מוקדם.
לא אוכלים או שותים מספיק, נמצאים הרבה מאוד שעות בעמידה או בישיבה רצופה, ללא הפסקות או זמן מוקדש לתנועה, מתיחות ושבירה של הרצף הסטטי.
חלק גדול לא עוסק בפעילות גופנית, אין לו את הידע הבסיסי לגבי התנהלות תזונתית מתאימה.


והנה החלק המעניין, אם משהו קורה לטלפון הנייד שלנו – אנחנו כבר במעבדה לגלות כמה זמן נשאר לו עד שנחליף אותו שוב או אם יש אפשרות לתקן אותו או לא.
באופן דומה, אם הרכב שלנו עושה בעיות: לא מתניע, עושה רעשים מוזרים, לא בולם כמו שצריך או שהמזגן לא עובד – אנחנו שוב מוצאים את עצמנו במוסך בכדי לטפל ולהחזיר את הרכב בחזרה לכביש כדי שנוכל להמשיך להשתמש בו.
אם הפלאפון שלנו או הרכב שלנו לא יתפקדו – איכות החיים ואורח החיים שלנו יכולים להיפגע, חס וחלילה שזה יקרה. מדוע איננו מגיבים ככה כאשר משהו לא בסדר איתנו?

מה קורה כאשר אנחנו לא מרגישים טוב? כאשר אנחנו מרגישים אי נוחות בבטן ולא יודעים להסביר אותה?
קמים עם כאב ראש או עם כאב בכתף? או שמא התעוררנו והגב התחתון שלנו מונע מאיתנו לקום מהמיטה כי הוא מרגיש כבד או מתוח ויש כאבים? או אולי אנחנו מרגישים כאב בברך אחרי כל ריצה שאנחנו עושים והכאב לא חולף?

רובנו לא נבדוק ולא נטפל בכל הבעיות הנ"ל עד שנגיע למצב קיצון, משמע אם המצב לא משבית אותנו לגמרי או קרוב לכך – לא מספיק חשוב לנו לטפל בנושאים הנ"ל ואחרים מכיוון שאנחנו עדיין מצליחים להתנהל.
אנחנו לא מעריכים את עצמנו ואת הגוף שלנו כמו שאנחנו מעריכים את אורח החיים שלנו עם טלפון נייד, מחשב טוב, רכב תקין, חופשה, סיגריה, חפצים, עבודה שמכניסה הרבה כסף ועוד.

ישנו סוג של נתק עד שאדם נתקל בקיר ואינו יכול לעקוף אותו כי הקיר שם והקיר לא רוצה לעזוב.

דמיינו שאתם בדרך הביתה וכאשר אתם מגיעים לכניסה של הדלת שלכם יש אשפה מולכם ואפילו רהיטים, חול, עצים ועוד פריטים שפשוט מונעים מכם להיכנס הביתה. האם לא תתחילו להזיז אותם משם? לא תנסו לפנות אותם מהכניסה שלכם? סביר להניח שכן. האם תשאלו איך ומדוע הם הגיעו לשם? אולי באותו רגע ואחרי זה תשכחו שזה בכלל קרה.

ומה אם זאת תהיה המציאות שלכם כל יום? יש סיכוי שאולי תרצו להבין מי עושה את זה ולמה כי אתם גם מבזבזים כל יום זמן ומשאבים כדי להיכנס לבית שלכם.

אז מדוע אינכם מתייחסים כך לעצמכם ולגוף שלכם?

אם כואב לכם הצוואר או הגב או כל איזור במשך חודש או שנה, כדאי לבדוק את הנושא, הלא כך?

אם אתם הולכים לשירותים ואתם נמצאים שם 40 דקות ולא בגלל שאתם עם הפלאפון אלא שפשוט אינכם מצליחים להתרוקן ואתם לוחצים ומזיעים ולא מבינים מה לא בסדר – כנראה צריך לבדוק את הנושא, לא?

ואם עברתם תאונת דרכים ואתם מרגישים בסדר גמור ואמרו לכם בבית החולים שהכול בסדר אבל פתאום אחרי חודש אתם פתאום מרגישים שהשכמות שלכם כואבות כאבי תופת ואינכם מצליחים להירדם או שאתם כל הזמן טרודים באי הנוחות? 

האדם הממוצע לא מייחס כמעט שום חשיבות לכך שהוא ירגיש טוב ולא יכאב לו שום דבר. אינו מבין מה זה אומר כשהגוף זורם בצורה חלקה ואין בעיות, משמע אם יש מחלות או משהו שמופיע אזי הגוף לא בסדר או שזה כנראה הגיל או כל דבר אחר. 

אין התייחסות להאם אני ישן מספיק, אוכל מספיק, נח מספיק, האם אני עושה פעילות גופנית, האם אני מדבר עם מישהו על הבעיות שלי, האם אני מוצא פתרונות לדברים אשר מדאיגים אותי, האם אני עומד או הולך נכון? 

האם אני עובד בסביבה בטוחה לדרכי הנשימה שלי? האם אני מרים משאות/משקלים בצורה נכונה? האם אינני מגזים? האם אני מקפיד לעקוב אחר הבריאות שלי ואחר התחושות שהגוף שלי מאותת לי?

לדוגמא:

בתקופת הקורונה הרבה מאוד אנשים החלו לדבר על מערכת החיסון, גם הרשתות החברתיות החלו לפרסם בנושא, בתי עסק, בתי מרקחת, קופות חולים וכו' החלו פרסום מאסיבי כדי להעיר את המודעות של הציבור.

היכן הנושא הזה שנקרא "מערכת חיסון", חיזוק שלה, האם היא מתפקדת והאם היא חזקה או חלשה היה לפני כן? אם אינכם חולים מאוד, מעטים האנשים שבכלל מודעים לכך שיש צורך בתחזוקה שוטפת של המערכת הזאת וכך גם מערכות אחרות.

החברה לא הייתה מעודדת מספיק מודעות למערכת החיסון שלנו לפני הופעת הנגיף ועדיין יש מקום לשיפור בנושא לדעתי כמו כן, לחשיבות שאנשים צריכים לטפל בעצמם, לדאוג לבריאות שלהם, לטפל בעצמם. הטיפולים אינם רק בכדורים, הם צריכים להיות עם אבחון מערבי וכך גם אלטרנטיבי, תלוי התלונה אבל יש צורך במענה ישיר לכל סוג בעיה.
אינכם רואים את הממשלה מבטלת לגמרי את הסיגריות, את ההפצה שלהם, יבוא וכו' – הרי כל זה חלק מהכלכלה מבחינתם אך היכן ההתחשבות בציבור ובדורות שגדלים? מי מעביר להם שסיגריות הן דבר נורא באופן אבסולוטי? זה גם עניין של דעה אך יש מספיק מחקרים מזה שנים על הנזק שנוצר כתוצאה מצריכה של סיגריות שמוביל להתפתחות של מחלות סרטן, בעיות פריון, אימפוטנציה, כאבים, מחלות ריאות, פגיעה בעיכול, פגיעה בעור ועוד שפע של נזקים. היינו חושבים שבשלב הזה ובעידן המתקדם הזה – יבטלו לחלוטין את המוצר הזה בארץ אבל כמובן שיש אינטרסים ואינם סביב הבריאות של הציבור בלבד אם בכלל.

השורה התחתונה היא שיש צורך בתחזוקה ומודעות. אלו יעזרו לכם לקבל את ההחלטות הנכונות, להיות מודעים לעצמכם ולגוף שלכם. 

פעילות גופנית, תזונה, טיפולי תחזוקה לבעיות שלנו, לצרכים שלנו, הכוונה מתאימה, ייעוץ עם גורם מקצועי – כל אלו ועוד יעזרו לכם לחזור או לעלות על הדרך שלכם, היכן שאתם אחראים על עצמכם, אתם מרגישים טוב ואתם יודעים מה עליכם לעשות כדי לשמר או לשפר את המצב ולתת מענה לבעיות שלכם.

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות