מהו כאב לפי הרפואה הסינית?

1

לפי הסינים, הגוף שלנו מורכב ממערכת של ערוצים/צינורות שתפקידם הוא העברה של דם וצ’י בין כל מערכות הגוף.
הגוף שלנו כל הזמן מניע נוזלים בתוכנו יחד עם חמצן, דם, נוזלי לימפה, נוטריינטים, גזים ועוד. הדם הוא בעצם הנוזל הטהור שהגוף שלנו מייצר ומעביר ממקום למקום בעזרת הצ’י בכדי לתת לנו חיים והנפשה לכל תא ותא בגוף.
הסינים מתארים את הצ’י כמו “אדים” – ותפקידו להניע את הדם ממקום למקום.

לפי הרפואה הסינית, אם יש פגיעה בצ’י אז תנועת הדם תיפגע, ואם יש פגיעה בדם אז יכולת ההכלה של הצ’י תיפגע (אצירה/החזקה של צ’י). 

כאשר הצ’י יוצא מאיזון דבר זה מוביל לפגיעה בזרימה שלו ומכך בזרימת הדם – מה שיכול להוביל לפגיעה בלא מעט תהליכים תקינים שמתבצעים כל הזמן. תופעה זאת תוביל למה שהסינים מכנים “סטגנציה” – תקיעות/חסימה.
כאשר הגוף שלנו מזהה שישנה חסימה הוא מתריע לנו באמצעות אות שאנו קוראים לו “כאב”.

חסימה = כאב

איך כאב עובד לפי הרפואה הסינית?

קרדיט: TALIA_W

הגוף שלנו עובד ומתבסס על תנועה בלתי פוסקת בשביל תפקוד תקין כל זמן שאנחנו בחיים. הלב שלנו, הריאות שלנו, השרירים שלנו, כלי הדם שלנו ועוד מערכות מתפקדות בעזרת כיווץ והתרחבות. על אותם ערוצים/ צינורות שאתם רואים באיור הנ”ל להיות כמה שיותר חופשיים מחסימות בשביל שאנחנו נתפקד בצורה תקינה וללא כאבים. ככל שהצינורות הללו יותר חסומים, כך הגוף שלנו מתפקד פחות טוב – מה שיכול לחולל כאבים. דמיינו נחל שהפסיק לזרום בגלל חסימות ופסולת – המים הופכים עכורים, מלוכלכים עם ריח לא טוב מכל ההצטברות. האם כך תירצו שהנחל שלכם ייראה?

מה גורם לחסימות?

ישנם הרבה מחוללי חסימות כגון: חשיפה ממושכת/קיצונית לאקלים טבעי או מלאכותי(מזגן, מאוורר), חוסר בפעילות גופנית, תזונה לקויה, חולשת שרירים, שרירים תפוסים, סטטיות, עבודה קשה, סטרס, רגשות לא מאוזנים, בעיות מנטליות, בעיות נפשיות, הפרזה בהרגלים ועוד. ישנם הרבה מאוד כלים שיכולים לעזור לנו לטפל בחסימות אך חשוב לומר, חסימות הן תופעה שמצטברת בדיוק כמו הצנרת בבית, היא לא נסתמת ביום אחד בדרך כלל – לכן עלינו לתחזק את הצנרת שלנו בכדי שלא תהיה לנו סתימה.

הצטברות חסימות = הצטברות כאבים

מבצע "ספטמבר בריא לכל המשפחה"!

העניקו לקרובים שלכם מתנה מפנקת ובריאה.
לחודש ספטמבר בלבד ולרגל חגי תשרי,
רכשו שובר מתנה עבור עיסוי רפואי הכולל מגוון רחב של סוגי טיפולים.

מחיר מבצע: ₪200 ₪350

ימים
שעות
דקות
שניות